z Perníkové boudy

Štěňata – vrh A

S radostí oznamujeme, že se naše Xena stala mámou. Spojením s Bastienem Bel Diamond se 1.12. 2020 narodili čtyři krásní kluci.

Tady jim nebylo více než 24 hodin. Ostatní fotografie jednotlivých štěňat budou postupně vkládány do samostatných podstránek stránky Štěňata.

V naší chovatelské stanici máme pouze štěňátka s průkazem původu, proto každé štěňátko, které se narodí (i pokud by mělo vadu, např. špatný skus zubů) je s průkazem původu. Průkaz původu je zárukou plemene a u štěňátka bez tohoto průkazu nikdy není jistota jaký jedinec se kupuje, zda jde skutečně o vámi vybrané plemeno a co za psa z něho vyroste.

Štěňátko s průkazem původu Vás ničemu nezavazuje, nemusíte chodit na výstavy, pouze vám průkaz původu dává záruku , že se jedná o vámi vybrané plemeno. Kdyby jste přeci jen se štěňátkem chtěli zkusit výstavu, bude to jen dobře pro oživení tohoto málopočetného plemene. Se štěnětem bez průkazu původu to již nejde.

Hlavně bychom si měli jakékoliv štěňátko kupovat jako kamaráda, mít ho rádi a věnovat mu dostatek svého času.

Uvědomit si, že se psem strávíme kolem 15ti let života a jedná se o plemeno, u kterého je nutná pravidelná péče o srst

Boloňský psík je vhodný jako společník jak pro děti tak i pro starší lidi, je velice oddaný svému majiteli – nevyžaduje příliš nároku na procházky, což ale neznamená, že by to byl pecivál, je živý , temperamentní, velice kamarádský a vůbec není agresivní – velmi dobře se snáší i s jinými zvířaty, je pro něj důležitá společnost člověka, je to takový malý komediant, je také označován jako „ antistresový pes“ neboť dokáže člověka rozesmát ať chce či ne. Miluje děti a rád se zapojí do jakékoliv jejich hry Lze jej použít i pro provozování agility. Pro svoji milou povahu je používán v canisterapii.

Zbytečně neštěká , péče o srst spočívá pouze v pravidelném vyčesávání, srst je vlnkovitá, kadeřavá, nestříhá se . Vzhledem k tomu, že boloňský psík má chlupy, které mají podobnou strukturu jako lidský vlas, nelíná, pouze se vyčesává a chlupy zůstanou na hřebenu, stejně jako když se češeme my a právě proto je vhodný i pro alergiky.

Podmínky prodeje

Štěňátka máme pouze zřídka, proto jejich rodiče (otce) pečlivě vybíráme. Je samozřejmostí, že se jim snažíme vybrat ty nejvhodnější páníčky.

V případě vážného zájmu o naše štěňátko, prosím, sdělte písemně (nejlépe e-mailem) jak bude u Vás o pejska postaráno, jakou péči jste mu ochotni poskytnout, jaké zkušenosti s pejsky již máte a zda chcete pejska pro další chov nebo jako domácího mazlíčka. Výběr budoucího majitele bude potom na nás.

Při závazné rezervaci po narození štěněte požadujeme nevratnou zálohu ve výši 1/4 ceny štěněte.. Bez složené kauce je jakékoliv jednání pouze nezávazné.

Pokud nedojde k plnění závazku ze strany chovatele, je záloha v plné výši vrácena.Pokud dojde ke zrušení závazné rezervace ze strany kupujícího, je tato záloha nevratná.

Doplatek ceny štěněte je splatný při jeho odběru, cena se odvíjí od pohlaví a kvality štěněte i jeho rodičů.

Při odběru štěňátka z naší chovatelské stanice, ke kterému může dojít nejdříve 50. den od jeho narození, je štěňátko několilrát v termínu odčerveno, očkováno dle věku, má aplikovaný čip a vystavený očkovací průkaz.

FCI rodokmen je novému majiteli zaslán doporučenou poštou ihned poté, co bude chovateli doručen z plemenné knihy ČMKU. .

Ke kupní smlouvě přidáváme krmení, na které je zvyklé a hračku. Obsahem kupní smlouvy jsou i rady, jak o štěňátko pečovat.

Štěňátka jsou chována v bytě v těsném kontaktu s rodinou a mají celodenní péči. Krátkodobé odloučení snášejí dobře.Když štěňátka odchází k novým majitelům mají základní hygienické návyky a pokud dovoluje počasí a roční období jsou zvyklá i chodit ven na travičku. Naším cílem je odchovávat zdravá, standardní štěňata, která jsou přínosem do chovu tohoto málopočetného plemene . Důraz klademe na dokonalou socializaci štěňat, aby psíci měli do budoucna všechny předpoklady bezmeznou láskou pomáhat svým majitelům zvládat civilizační stresy a hektické tempo naší doby